Na apel Burmistrza Drohiczyna skierowany do mieszkańców Gminy Drohiczyn, gmin ościennych, firm i instytucji o włączenie się w akcję pomocy dla rannych obywateli Ukrainy, którzy codziennie toczą walkę o Niepodległość swojego kraju, odpowiedziała Fundacja Zbieramy Razem. Dostarczy środki opatrunkowe żele na oparzenie specjalne opatrunki żelowe.

- Proszę o dostarczanie od najbliższego poniedziałku do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie środków opatrunkowych (bandaże, gaziki, gazy opatrunkowe, plastry, siatki opatrunkowe, kompresy i inne), które zostaną przekazane do Rejonu Czerwonograd na Ukrainie z którym od kilku lat współpracuje Gmina Drohiczyn – zaapelował burmistrz.

Burmistrz jest w stałym kontakcie z Andrzejem Poryckim Starostą Czeronogradu, który informuje nas o aktualnej sytuacji i potrzebach, w związku z tym apel o solidarność z mieszkańcami Powiatu Czerwonograd!

To już kolejna pomoc Fundacji Zbieramy Razem na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

- Od początku konfliktu wojennego przekazaliśmy 100 tys. zł na bezpośrednią pomoc dla uchodźców z Ukrainy kobiet z dziećmi, którzy nie mają gdzie się podziać – mówi Piotr Barszczewski, prezes zarządu Fundacji Zbieramy Razem.

Fundacja uruchomiła fundusz solidarnościowy z Ukrainą i zbiórkę na ten cel pod adresem: https://zbieramyrazem.org/zbiorki/razem-z-ukraina

Dodano 2022-03-13