+48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
świąteczna pomoc

Już po raz drugi wolontariusze Fundacji Zbieramy Razem uczestniczyli we wspólnym świętowaniu Trójmiejskich Fundacji, Stowarzyszeń i ośrodków pomocy. Kiermasz, podobnie jak w zeszłym roku, odbył się 12 grudnia w gdańskim Olivia Business Center. Na kiermasz zaprosiliśmy naszych podopiecznych z uśnickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej.

Dochód ze sprzedaży produktów na kiermaszu zostanie w całości przekazany na wsparcie ośrodka, a zwłaszcza jego części internatowej. Produkty, które sprzedawaliśmy w większości zostały wykonane przez „Uśnickie Aniołki” oraz pedagogów z tego ośrodka. Były: słynne Uśnickie Anioły, zawieszki, kartki świąteczne, mydełka, świeczki, ręcznie tkane dywaniki, wiele innych drobnych ozdób świątecznych, a nawet pierniczki lukrowane.

Lepienie PirogówPodczas kiermaszu został ustanowiony rekord na największą ilość ulepionych i zjedzonych wspólnie pierogów - ponad 1500. A do pierogów rozdawano smaczny barszcz. Wszystko to odbywało się przy akompaniamencie zespołu wokalnego który wykonał najpopularniejsze polskie kolędy oraz świąteczne piosenki.  

Z Uśnic położonych pod Sztumem przyjechała dwójka przecudownych uczniów. To Karolina i Filip, którzy dzielnie sprzedawali produkty w szczytnym celu. Dodatkowo skradli serca wszystkim dookoła, ponieważ bez oporów weszli na scenę i wspólnie z wokalistką śpiewali kolędy i świąteczne piosenki, a nawet tańczyli na środku parkietu. Piękny widok, widać że świetnie się bawili.

Udało nam się zebrać 520 zł, pieniądze przekażemy na subkonto zbiórki dla OSW Uśnice, a cel zbiórki to remont internatu zarówno części sypialnej jak i pracowni kucharskich itp.

Podobne Artykuły

Duże zmiany - PITy za 2018 wypełni za nas skarbówka.

Roczne PITy za 2018 wypełni skarbówka, jeśli przekazałeś nam1  procent w 2017 roku, nic nie

Pomóżmy „Uśnickim Aniołom”. Liczy się każdy grosz.

Fundacja Zbieramy Razem w Gdańsku inicjuje akcję pomocy dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Świąteczny kiermasz w UCK, pomoc dla podopiecznych.

Na pierwszym piętrze Centrum Medycyny Inwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku

Dzień 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariatu

Niezależnie od tego w jakim jesteś wieku, jakie posiadasz wykształcenie, poglądy, zawsze jest

W święta stajemy się jakoś lepsi, serdeczniejsi, bardziej otwarci...

W święta, zwłaszcza bożonarodzeniowe, świat trochę zwalnia. Jest ciszej, jest spokojniej,

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera