KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Wasz 1 procent – nawet najmniejsza kwota na wagę złota
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do rozliczenia się z fiskusem z tytułu osiągniętych dochodów w 2017 roku. Warto wiedzieć, że jako podatnik nie możecie Państwo decydować o tym, na co zostanie przeznaczony cały Wasz podatek, ale możecie zdecydować na co trafi 1 procent podatku, który przekażecie Fundacji Zbieramy Razem.
Wystarczy wskazać cel i wpisać KRS 0000 518 797 do Pit-a lub skorzystać z poniższych programów

Oczywiście, to, czy podatnik wesprze nas, czy inną organizację pożytku publicznego jest jego indywidualną decyzją, którą z roku na rok podejmuje coraz więcej osób. Wynika to z coraz większej świadomości podatników i chęci niesienia pomocy, zwłaszcza że w tym przypadku każdy doskonale wie, gdzie trafia ta często niewielka kwota. Ale ta niewielka kwota dodana do innej niewielkiej kwoty pozwala nam uzbierać sporą kwotę pieniędzy, a dzięki nim możemy pomagać coraz szerszej liczbie podopiecznych. 

Przekazywanie 1 procenta podatku to nie tylko pomoc dla fundacji, ale możliwość wsparcia konkretnego podopiecznego organizacji. Wystarczy wpisać we właściwej rubryce imię i nazwisko osoby, którą chcemy wesprzeć, a fundacja otrzyma tą informację.  Przy rozliczaniu PIT warto pamiętać, że nawet najmniejsza pomoc może okazać się bardzo cenna, a im więcej podatników zdecyduje się przekazać 1 procent podatku, tym więcej osób może liczyć na pomoc. 

Idea przekazywania 1 procenta podatku to przede wszystkim niesienie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Podatnik, który korzysta z tej możliwości i wspiera OPP, tak naprawdę nic nie traci, a wręcz przeciwnie, sam decyduje, na co zostaje przeznaczona ta część jego podatku. Nie musi przy tym podejmować żadnych większych działań, ponieważ wskazaną kwotę w jego imieniu przekazuje właściwy urząd skarbowy.

Darczyńca, osoba podejmująca świadomą decyzję, może pozostać anonimowa. Jednak w deklaracji podatkowej można wpisać swoje dane, aby wybrana fundacja miała szansę podziękować za okazane wsparcie i zrozumienie dla naszej działalności. Teraz, gdy czeka Państwa jeszcze obowiązek wypełnienia PITa za 2017 rok warto pamiętać, że ktoś potrzebujący pomocy wiele zyskuje.

Na naszej stronie internetowej www.zbieramyrazem.org w górnej części znajduje się link „Podopieczni”. Tam znajdziecie Państwo wszystkich naszych podopiecznych, którzy bardzo potrzebują Waszego wsparcia. Czekamy na każdą złotówkę przekazaną nam w darze Waszego serca. To budujące, że nie pozostajemy obojętni na los tych osób, że pomagamy i umiemy z tego czerpać energię w naszej codziennej egzystencji. Pamiętajcie, nasz KRS 0000 518 797. Tym, którzy już wypełnili swoje zeznania podatkowe i wskazali ten numer, jako organizacji, której przeznaczacie swój 1 procent, w imieniu całego naszego zespołu wolontariuszy i podopiecznych serdecznie dziękujemy.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera