KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Byliśmy na Free Time Festiwal - propozycje na wolny czas
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Wolontariusze Fundacji Zbieramy Razem z siedzibą w Gdańsku wystawili swoje stoisko podczas dwudniowych targów turystycznych Free Time Festiwal. Impreza odbyła się 7-8 kwietnia w hali Amber Expo. Był to prawdziwy bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać wolny czas.

Przedsięwzięcie adresowane do osób preferujących aktywny i zdrowy styl życia, nielubiących się nudzić, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych przyciągnęło tłumy zwiedzających.

Free Time Festiwal to między innymi osiem stref tematycznych: Turystyka, Miasto Gdańsk, Sport i aktywny styl życia, Kajak Expo i sporty wodne, Kultura i nauka, Świat dziecka, Strefa Prezentacji. To również kompleksowy przewodnik po atrakcjach turystycznych, kulturalnych, rozrywkowych, kulinarnych, rekreacyjnych Trójmiasta, Pomorza, różnych regionów Polski i naszych sąsiadów. Była prezentacja ofert: obiektów i klubów sportowych, organizatorów wydarzeń kulturalnych, muzeów oraz ośrodków popularyzujących naukę. Nie zabrakło promocji zdrowego, aktywnego stylu życia (rowery, bieganie, kajakarstwo, wędkarstwo i wiele innych pasji). Ale nie zabrakło również konkursów i zawodów z nagrodami, widowiskowych pokazów, spotkań z ciekawymi ludźmi, możliwości testowania sprzętu i wielu niespodzianek.

Niewielki skrawek powierzchni Amber Expo zajęli wolontariusze naszej fundacji.

- Oferowaliśmy gościom malowanie buziek w wykonaniu dziewczyn z vip event – mówi Weronika Talaśka z Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku. - Zorganizowałam krótki konkurs, w którym dzieci mogły rozwiązać krzyżówkę związaną z czasem wolnym. Nagrodami były pluszaki, spinery, koszulki, książki, słodycze, długopisy.

Weronika opowiadała zainteresowanym o naszej działalności, podawała przykłady pomocy i zachęcała do wsparcia nas 1% lub podarowania darów rzeczowych. I to najpewniej się udało, z czego już ogromnie się cieszymy, ponieważ w fundacji rozdzwoniły się telefony w sprawie pomocy naszej podopiecznej - pani Genowefie z Gdańska, która w pożarze mieszkania straciła swojego męża. Przykład ten może świadczyć o odczarowywaniu myślenia, że fundacja to tylko chodzenie z puszką po pieniądze. To także liczne akcje pomocowe w marketach, wizyty w szpitalach, uczestnictwo w dniach dziecka…

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera