+48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
Żaglówka, katamaran na jeziorze

W dniach 16-17 września na jeziorze Błędno w Zbąszyniu rozegrane zostały kolejne regaty o ,,Srebrną Szeklę ‘’. Organizatorem imprezy był Zbąszyński Klub Żeglarski. Jak co roku, zawodnicy mieli okazję startować w klasie jachtów otwarto pokładowych i jachtów kabinowych, a młodzież na optimistach. Tradycyjnie, w regatach wzięli udział także zawodnicy startujący na katamaranach TOPCAT oraz Tornado.

Dla zawodników klasy katamaranów TOPCAT to ważna impreza, druga w Polsce po Mistrzostwach kraju, które odbyły się w czerwcu bieżącego roku. Impreza ta zaliczana jest również do rankingu ITCA katamaranów TOPCAT. Do Zbąszynia zjechało się 11 zawodników w tym jedna załoga z Niemiec. W pierwszym dniu regat nie rozegrano żadnego wyścigu, z uwagi na zupełny brak wiatru. W tym też dniu wszyscy zawodnicy spotkali się wieczorem, spędzając miło czas przy ognisku oraz posiłku zorganizowanym przez organizatorów.

W drugim dniu dopiero po długim oczekiwaniu na wodzie na wiatr, komisja regatowa sprawnie wykorzystała moment, w którym nagle powiało, i puściła wyścig. Podczas wyścigu panowały już idealne warunki - wiatr 2B i słoneczny dzień. Z uwagi na ograniczenia czasowe rozegrano niestety tylko jeden wyścig, który jednak pozwolił zaliczyć regaty za ważne.

Zawodnicy katamaranów TOPCAT K2 w trakcie wyścigu często zmieniali kolejność wchodząc na poszczególne boje. Panowała zacięta i wyrównana walka o miejsce na podium. Zdecydowanie jednak wygrała załoga aktualnych Mistrzów Polski w tej klasie Mariana Tobysa z córką Agatą. Każdy z zawodników zdobył jednak cenne punkty do rankingu ITCA katamaranów TOPCAT.

Wyniki TOPCAT K2
1.Marian Tobys i Agata Tobys
2. Jarek Wachowiak i Marek Śmiglak
3. Leszek Łukawski i Krzysztof Łukawski
 

 

Podobne Artykuły

Fundacja Zbieramy Razem z wizytą w elbląskim DPS

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci przy ul. Kasprzaka w Elblągu odbyło

Bestiariusz zakończony - sprzęt dostarczony

Projekt Bestiariusz, który zasłynął z efektownych kalendarzy przedstawiających

Razem Rozgrzejmy Serduszka Dzieciom

Fundacja Zbieramy Razem wspólnie z siecią sklepów Swarovski przeprowadzają

Projekt Bestiariusz - super kalendarz na 2015r.

To wspólny projekt Fundacji Zbieramy Razem i trójmiejskiej grupy wolontariuszy

Przełamywanie własnych, trudnych barier

Wychowywanie chorego lub upośledzonego ruchowo czy intelektualnie, dziecka

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera