+48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
Żaglówka, katamaran na jeziorze

W dniach   10-11.06.2017  na jeziorze Błedno  w Zbąszyniu  rozegrano  kolejną  edycję  regat w ramach rankingu   Międzynarodowego  Stowarzyszenia Katamaranów Klasy TOPCAT   ( ITCA – International Topcat Class Association). Gościliśmy  zawodników z całej polski . Bardzo  dobra  infrastruktura  w postaci  nowych hoteli    w pobliżu jeziora  o powierzchni 740 ha oraz bezpośredni dojazd autostradą   to ważne elementy  ułatwiające  zorganizowanie tego typu imprezy.

żaglówka, katamaran

Regaty rozegrano  przy słonecznej i wietrznej pogodzie . W pierwszym dniu regat    rozegrano  5 wyścigów  przy wietrze  2- 4 bf . Wielkim sukcesem  zakończył bieg  pierwszy  wyścig  Marian Tobys - Podopieczny Fundacji Zbieramy Razem, któremu rok temu amputowano nogę powyżej kolana. Marzeniem  jego był powrót do aktywnego życia w tym pasji jego życia  - żeglarstwa.  Silna wola , wytrwałość i pomoc kolegów, sponsorów  w  zakupie  protezy  pozwoliły mu wrócić na wodę  i żeglować.   

Zaopatrzenie  w  odpowiedni  model   protezy Pan Marian otrzymał od firmy OTTOBOCK. Proteza ta  to  wysokiej klasy urządzenie  które zawodnik zaczął używać na regatach . Bardzo pomocna okazała się ,,Fundacja Zbieramy Razem’’ z Gdańska, która przyczyniła się do  zbiórki funduszy na zakup protezy.

Fundacja Zbieramy Razem została sponsorem i partnerem zespołu polskiego podczas regat. Dzięki niej  zawodnicy otrzymali wspaniałe koszulki  nawiązujące do tematyki odbywających się regat  katamaranów.

Podobne Artykuły

Fundacja Zbieramy Razem z wizytą w elbląskim DPS

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci przy ul. Kasprzaka w Elblągu odbyło

Bestiariusz zakończony - sprzęt dostarczony

Projekt Bestiariusz, który zasłynął z efektownych kalendarzy przedstawiających

Razem Rozgrzejmy Serduszka Dzieciom

Fundacja Zbieramy Razem wspólnie z siecią sklepów Swarovski przeprowadzają

Projekt Bestiariusz - super kalendarz na 2015r.

To wspólny projekt Fundacji Zbieramy Razem i trójmiejskiej grupy wolontariuszy

Przełamywanie własnych, trudnych barier

Wychowywanie chorego lub upośledzonego ruchowo czy intelektualnie, dziecka

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera