KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Wspólne świętowanie NGO-sów w Olivia Business Centre
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip
świąteczna pomoc

Już po raz drugi wolontariusze Fundacji Zbieramy Razem uczestniczyli we wspólnym świętowaniu Trójmiejskich Fundacji, Stowarzyszeń i ośrodków pomocy. Kiermasz, podobnie jak w zeszłym roku, odbył się 12 grudnia w gdańskim Olivia Business Center. Na kiermasz zaprosiliśmy naszych podopiecznych z uśnickiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej.

Dochód ze sprzedaży produktów na kiermaszu zostanie w całości przekazany na wsparcie ośrodka, a zwłaszcza jego części internatowej. Produkty, które sprzedawaliśmy w większości zostały wykonane przez „Uśnickie Aniołki” oraz pedagogów z tego ośrodka. Były: słynne Uśnickie Anioły, zawieszki, kartki świąteczne, mydełka, świeczki, ręcznie tkane dywaniki, wiele innych drobnych ozdób świątecznych, a nawet pierniczki lukrowane.

Lepienie PirogówPodczas kiermaszu został ustanowiony rekord na największą ilość ulepionych i zjedzonych wspólnie pierogów - ponad 1500. A do pierogów rozdawano smaczny barszcz. Wszystko to odbywało się przy akompaniamencie zespołu wokalnego który wykonał najpopularniejsze polskie kolędy oraz świąteczne piosenki.  

Z Uśnic położonych pod Sztumem przyjechała dwójka przecudownych uczniów. To Karolina i Filip, którzy dzielnie sprzedawali produkty w szczytnym celu. Dodatkowo skradli serca wszystkim dookoła, ponieważ bez oporów weszli na scenę i wspólnie z wokalistką śpiewali kolędy i świąteczne piosenki, a nawet tańczyli na środku parkietu. Piękny widok, widać że świetnie się bawili.

Udało nam się zebrać 520 zł, pieniądze przekażemy na subkonto zbiórki dla OSW Uśnice, a cel zbiórki to remont internatu zarówno części sypialnej jak i pracowni kucharskich itp.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera