KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Akcja "Dobroczynne Kartki" pomaga Naszym Podopiecznym
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Miliony życzeń, ciepłych i dobrych słów, do których nawet po świętach będzie można wrócić. A do tego wszystkiego ileż radości, ciepła, zadowolenia z faktu, że przesłane na nich życzenia pomagają… Tak, pomagają, bo mowa o bożonarodzeniowych kartkach, pocztówkach specjalnie wykonanych przez naszą fundację po to, żeby zebrane z ich sprzedaży pieniądze ratowały, pomagały, zmieniały potrzebującym ich dramatyczną sytuację. Żeby dodawały im także otuchy i ciepła…

Fundacja Zbieramy Razem z siedzibą w Gdańsku przygotowała przepiękne karnety bożonarodzeniowe, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Kuby Mistarza. To magiczne kartki, wyjątkowe w swoim rodzaju, z nadrukiem logo fundacji, które zaprojektowane zostały przez wolontariuszy i pracowników fundacji. Karnety z kopertami, możliwym nadrukiem życzeń, które będą wkładką do karnetu, już odtąd można nabywać w naszym sklepiku dobroczynnym, albo osobiście w siedzibie fundacji przy ul. Marynarki Polskiej 98 w Gdańsku, pok. 111. Zamówienia realizujemy Pocztą Polską, ale możliwy jest także osobisty odbiór w siedzibie fundacji. Koszt jednego karnetu to 3,50 zł, ale mile widziany każdy grosz więcej, ponieważ magią tych kartek jest to, że pomagają tym, którzy bardzo potrzebują naszego wsparcia. Im więcej zatem wpłacimy, tym bardziej pomożemy innym.

Co jeszcze wyróżnia te kartki od zwykłych, kupionych w sklepie czy kiosku? Dzięki naszym magicznym kartkom Twoi klienci, najbliżsi czy po prostu przyjaciele dowiedzą się z nich, że jesteś otwarty na niesienie pomocy potrzebującym i że wspierasz działania organizacji pożytku publicznego. To bardzo dużo znaczy, ale jest jeszcze coś istotnego. Wysyłając świąteczną kartkę z naszym logo pokazujesz i udowadniasz, jak bardzo cenisz sobie zaangażowanie we współpracę z Twoim Partnerem. W szczególności dotyczy to firm, instytucji, większych czy mniejszych zakładów pracy. A warto przy tym pamiętać, że każda kartka to uśmiech na buzi ciężko chorego, nierzadko niepełnosprawnego dziecka lub bardzo potrzebującego dorosłego. Kupując kartkę wiedz o tym, że jesteś humanitarny. Każda wpłata za kartki jest traktowana jako darowizna i w całości zasili subkonto podopiecznego.

Tym wszystkim naszym wspaniałym i niezawodnym Darczyńcom za okazywane wsparcie naszych misji, działań i projektów pomocowych z serca dziękujemy. Bo czymże my bylibyśmy, gdyby nie Wasze wspieranie? Kim i w jakiej doli znaleźliby się chorzy, ubodzy, niepełnosprawni, czy społecznie wykluczeni, gdyby nie zostali objęci naszą/Waszą pomocą?

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”… Uczynki miłosierdzia są najbardziej dochodową inwestycją w przyszłość. Komentując tę przypowieść św. Jan od Krzyża stwierdził, że u schyłku życia sądzeni będziemy z miłości. Kiedy staniemy przed Bogiem twarzą w twarz, nic nie będą znaczyły ani nasze pieniądze, ani stopnie naukowe, ani sukcesy zawodowe. Liczyć się będzie tylko kapitał serca bezinteresownie ofiarowany Chrystusowi żyjącemu w ubogich. Liczyć się będzie nie to ile masz, ale ile dałeś. Ma to wiele wspólnego ze słowami św. Jana Chryzostoma. Nauczał, że dotykanie chorego jest identyczne jak dotykanie Eucharystii. I te retoryczne pytania: w jaki sposób traktuję żebraków, bezdomnych, chorych, ludzi w podeszłym wieku?

Świadomi tych cennych słów zaczerpniętych ze źródeł biblijnych i napełnieni pasją pomagania, dzielmy się nasza miłością z innymi. Nasze kartki, dostępne już w sprzedaży, są jednym ze sposób pomagania. Zachęcamy do składania zamówień, mile widziane firmy, instytucje i stowarzyszenia, jak też indywidualne osoby. Wierni tradycji wysyłania życzeń na świątecznych kartkach wpieramy tych, o których wielu zapomniało. A istota człowieczeństwa właśnie na tym polega, że tyle sami jesteśmy warci, ile innym możemy dać z siebie.

W tym roku dochód z kartek przeznaczamy na pomoc dla Kuby Mistarza, który po skomplikowanej operacji neurochirurgicznej musi przejść przez kosztowny proces rehabilitacji na Florydzie. Więcej o zbiórce dla Kuby: https://zbieramyrazem.org/podopieczni.html?view=cause&id=312-pierwsze-kroki-w-zyciu-kubusia-mistarz

Jeszcze raz wszystkim za każdy okazywany nam odruch dobrej woli, udzielane wsparcie finansowe i rzeczowe, serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera