KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Kuba opuścił klinikę, ale czeka go kosztowna rehabilitacja
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Dzięki ogromnej ofiarności setek ludzi o gorących sercach i niezwykłej wrażliwości, ale także dzięki grupie spontanicznych osób z najbliższego otoczenia Kuby Mistarza z Wierzbanowy w powiecie myślenickim udało spełnić marzenie jego i jego rodziców. Chłopiec przeszedł w warszawskiej klinice skomplikowany zabieg neurochirurgiczny. Przeprowadził go dr Feldman, wybitny specjalista ze Stanów Zjednoczonych. Koszt został wyceniony na 101 940 zł. Chłopiec zabieg przeszedł pomyślnie i już w dobrym stanie został wypisany z kliniki, ale  z zaleceniem intensywnej rehabilitacji. O jej koszcie nie było wcześniej wiadomo. Czy znów, mimo dotychczasowym wysiłkom, by zebrać tak dużą kwotę, uda się Mistarzom pomóc?

Gdy wydawało się, że już największe problemy Mistarzowie mają za sobą, otrzymali wycenę rehabilitacji chłopca w Stanach Zjednoczonych. Los rzucił im kolejną kłodę pod nogi, ale nie mają zamiaru się poddać. Wiedzą, że do tej pory nie byli pozostawieni ze swoim problemem, tak i teraz liczą, że normalny, ludzki odruch dobrych serc, da o sobie znać i sprawi, że chłopiec będzie mógł kontynuować leczenie. Koszt rehabilitacji Kuby w USA został skalkulowany na 180 tys. zł. Tyle kosztuje kilkumiesięczna rehabilitacja pod okiem specjalisty, dr. Feldmana, tego który dał szansę Kubie na samodzielne chodzenie. Jednak gwarancją sukcesu skomplikowanego zabiegu, po którym jest Kuba, jest specjalnie opracowana dla niego rehabilitacja, która musi być prowadzona pod ścisłym nadzorem dr. Feldmana.

Z poprzedniej zbiórki, po uiszczeniu faktury za zabieg, pozostała jeszcze kwota 20 339 zł. Środki te zostały przeniesione do zbiórki na rehabilitację chłopca. Kochani, co tu owijać w bawełnę. Wszyscy pokazaliśmy, że gdy chwyci nas za gardło ludzki los, ludzki dramat, potrafimy zapomnieć o sobie i żyć, choć przez chwilę niesieniem szczęścia innej osobie. Gdy zakładaliśmy zbiórkę na operację Kuby, teraz możemy przyznać się do tego, nie sądziliśmy, że zakończy się ona sukcesem. To pierwsza w historii naszej fundacji zbiórka na tak dużą kwotę. Czy teraz również będziemy w stanie zrozumieć sytuację Kuby i doprowadzić sprawę do końca? Wiadomo tyle, że potrzeba jeszcze aż 160 tys. zł. Pokażmy, sprawmy, że Kuba znów nie pozostanie sam.

To, co, grzejmy nasze serca i znów zjednoczmy się w tym wspaniałym celu.

Wpłat prosimy dokonywać również na subkonto z dopiskiem „Pomoc dla Kuby Mistarz”.
Do wpłat krajowych: ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689,
do zagranicznych Swift: INGBPLPW PL 54 1050 1764 1000 0090 3087 9697.

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera