KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Nasz długoletni podopieczny Marian Tobys Mistrzem Polski!
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Bardzo dobra wiadomość dotarła do nas z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Katamaranów TOPCAT Catamaran CUP 2018, które odbyły się w Turawie. Podopieczny Fundacji Zbieramy Razem Marian Tobys wraz z synem Mateuszem wywalczyli tytuł mistrza Polski w klasie TOPCAT K2. Osiągnięcie załogi reprezentującej Topcat Team Polska jest niezwykle imponujące, zważywszy na fakt, że od dwóch sezonów Marian Tobys żegluje wyczynowo ze specjalną protezą w miejscu amputowanej nogi.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Katamaranów TOPCAT Catamaran CUP są zawodami wysoko punktowanymi w Pucharze Europy światowej organizacji ITCA (International Topcat Class Association), na starcie pojawiło się wielu utytułowanych zawodników m.in. aktualny wicemistrz Europy.

W Turawie pojawiło się 37 załóg, w tym osiem z Niemiec. Najliczniejszą klasę stanowiły katamarany TOPCAT K2. Klasyfikowana była również klasa TOPCAT K1. Walka była zacięta, szczególnie w najliczniejszej klasie K2 (liczącej 15 załóg), gdzie na mecie w pierwszym wyścigu pojawiło się sześć katamaranów, pomiędzy którymi były bardzo małe różnice odległości. Z oddali wyglądało to tak, jakby wszyscy wchodzili na linię mety razem.

W klasyfikacji generalnej w klasie TOPCAT K2 zwyciężyli reprezentanci Niemiec. Pierwszymi z Polaków byli Marian Tobys wraz z synem Mateuszem, którym udało się obronić tytuł mistrza Polski w klasie TOPCAT K2.

Organizacja Mistrzostw Polski na Turawie została bardzo wysoko oceniona przez Prezydent ITCA, którą gościliśmy przez kilka dni w Polsce. W ostatnim dniu regat zaaprobowała pomysł, aby te prestiżowe zawody znów odbyły się na Opolszczyźnie.

Panu Marianowi składamy nasze szczere gratulacje i życzymy następnych sukcesów. Niepełnosprawność nie musi oznaczać barier. Pan Marian to udowodnił.

Jeżeli chcesz w dalszym wesprzeć Pana Marian Tobys prosimy kliknąć tutaj

 

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera