KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Paulina Kowal czyli przykład z sąsiedztwa godny naśladowania
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Paulina Kowal jest mamą dwójki dzieci: 5-letniego Kamila i 18-miesięcznej Gabrysi i dobrze wie, jak ważne i bezcenne jest niesienie pomocy potrzebującym. Mieszka w Wierzbanowej, miejscowości gdzie mieszkają Mistarzowie z dwójką niepełnosprawnych dzieci. Zakasała rękawy, założyła stronę na Facebooku i uchylała drzwi wszędzie tam, gdzie mogła wydobyć każdą złotówkę, która jest na wagę złota.  

Teraz tej pomocy potrzebuje Kuba, który czeka na skomplikowaną operację w warszawskiej klinice, którą wykona specjalista ze Stanów Zjednoczonych. Wcześniej pilnej pomocy potrzebowała jego siostra Klaudia, która 8 stycznia tego roku była operowana na Florydzie właśnie przez doktora Feldmana. Dziewczynka jednak nadal wymaga intensywnej rehabilitacji. A to duże koszty.

Pani Paulina na co dzień prowadzi własną firmę, dzięki niej z ogromną chęcią dwoi się i troi, żeby dla Kuby Mistarza udało się zebrać jak najwięcej pieniędzy. Koszt operacji wyniesie przeszło 100 tys. zł. Takiej sumy pewnie zebrać się nie uda, ale to co się da, z pewnością będzie także bardzo potrzebne rodzinie.

Utworzyła grupę z licytacjami, dołączyły do pomocy przy licytacjach osoby z Myślenic, Są to Justyna Latos, Edyta Toboła, Natalia Gubała oraz Kamil Żądło. Grupa została utworzona 22 lipca 2018r i ma już 2321 członków.

link do grupy: https://www.facebook.com/groups/246467832800469/

- Pomagałam też siostrze Kuby, Klaudii, zajmując się licytacjami organizowanymi przez hospicjum – mówi pani Paulina. – Organizowałam licytacje, sprzedawałam różne rzeczy, szukałam sponsorów… Ważny był efekt, pozyskanie pieniędzy. Tak samo teraz robię różne przedsięwzięcia, łącznie z licytacjami na Facebooku, żeby jak najwięcej zebrać dla Kuby.

Bezinteresowność, dobroczynność jest nieodłącznym elementem jej życia. Pomaga, bo to uskrzydla, daje mocy. Nie widzi też w tym nic szczególnego. Po prostu ludzki odruch, żeby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Pisze do ludzi, dzwoni, prosi o to, co kto może. Ludzie reagują. Teraz może mniej, bo żniwa, roboty w polu, zaprawy w domach. A przed Bożym Narodzeniem, gdy organizowała licytacje dla Klaudii, był większy odzew.

- Dla Klaudii ludzie we wsi piekli ciasta, pakowaliśmy je w paczki i sprzedawaliśmy pod kościołem – wspomina Paulina Kowal. -  Teraz może się okazać, że na operację Kuby nie nazbieramy, ale na rehabilitację pewnie tak. Byliśmy też u księdza, on rozumie sytuację. Zgodził się na zbiórkę pieniędzy pod kościołem. Ludzie nie są niechętni, żeby pomagać, tylko są bardzo zapracowani, zabiegani. Każdy też ma jakieś swoje kłopoty, problemy… Dlatego tym fajniej, że mimo tych swoich kłopotów, trwóg, może i smutków, potrafią pomagać tym, którzy dziś bardzo potrzebują tej pomocy.

A na licytacje trafiają rozmaite rzeczy. Możecie się też do nich przyłączyć. Wystarczy wejść na Facebooka i w wyszukiwarce wpisać „Licytacje dla Kuby Mistarz”. A oto, co obecnie tam znajdziemy: „Kochani nasz wspaniały sześcioletni Kuba również włącza się w zbiórkę pieniędzy na swoją operację. Przekazuje na licytację swoje zabawki. Na licytację wystawiam ciężarówkę. Zaczynamy od 20 zł” – czytam na Facebooku. Albo: „Witam serdecznie. Wraz ze stroną JagodowaNić na licytację dla Kubusia wystawiam workoplecak królik”. Kto inny: „To może któraś pani będzie chętna na wodę toaletową PLAYBOY. Cena wywoławcza od 30 zł. Wysyłka na mój koszt”. Paulina dorzuca jeszcze taką licytację: „Od sponsora bransoletka. Zaczynamy od 5 zł”.

No i się kręci. Wszystko z myślą o Kubusiu. A może znalazłby się jakiś dobry sponsor i zechciał w darze serca zdrowo przebić wszystkie licytacje? Wszystkim nam zależy, żeby zebrać pieniądze na operację chłopca. 

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera