+48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Lubię Twoją słodką buzię,
mój kochany Ty łobuzie
i serduszko Twe gorące,
chcę Ci dać całusów tysiące.

Będzie pyszne ciasto, będzie kawa i herbata, będzie loteria. Maluchy mogą liczyć na kolorowanie ich  buzi. Wszystko podczas od 9 do 23 czerwca imprez plenerowych na Pomorzu, z których dochód przeznaczony zostanie dla podopiecznej Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku, małej wojowniczki, Marcelinki Haski z Pruszcza Gdańskiego. Dziewczynka, mimo ciężkiej choroby od urodzenia, dzielnie stawia czoło przeciwnościom losu, by żyć.

Od 30 kwietnia w terminalu pasażerskim T2 Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, dzięki życzliwości zarządu lotniska, Fundacja Zbieramy Razem umieściła skarbonkę do której zbierane są datki pod nazwą „Podaruj dzieciom radość”.

Innowacje medyczne pozwalają coraz lepiej leczyć nowotwory. Dzięki odkryciom naukowym i nowym terapiom chorzy mogą przeżyć wiele lat – donosi portal naukawpolsce.pl. Nie czekajmy aż pojawi się krwawienie albo obwód brzucha powiększy się pod wpływem rosnącego guza – radzą lekarze. Fundacja Zbieramy Razem, której jednym z zadań jest propagowanie profilaktyki, zachęca do badań.   

Kilkuset studentów medycyny, lekarze stażyści oraz onkolodzy rezydenci zebrali się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w pozostałych 13 uczelniach medycznych, w tym w Gdańsku, aby na konferencji szkoleniowej uczyć się o „Innowacjach w onkologii”. Konferencję zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Wykłady były związane z trzema typami nowotworów: rakiem jelita grubego, rakiem jajnika oraz rakiem tarczycy”.

Portal informuje, że dostęp do innowacji w medycynie nie stanowi aż tak ogromnego problemu dla polskich lekarzy. Już na etapie studiów poznają oni najlepsze procedury medyczne, a potem kontynuują naukę przez całe zawodowe życie. W razie wątpliwości wiedzą, dokąd należy skierować pacjentów z najtrudniejszymi przypadkami nowotworów. W Polsce rozwija się wiele specjalistycznych, tzw. referencyjnych ośrodków medycznych, które zajmują się ściśle określonymi dziedzinami onkologii. Problemem nie jest więc brak wiedzy i możliwości jej poszerzania, ani sprzętu czy metod leczenia, ale diagnostyka. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia zastosowanie innowacji w praktyce.

Z kościelnej wieży dzwony biją. Na Zmartwychwstanie. Na Pana chwałę

Alleluja, alleluja, alleluja. Wstajemy wcześnie. By pójść na mszę rezurekcyjną. Wszak niedziela, to najważniejsze święto chrześcijańskie, nazywane dawniej Paschą. Następnie zasiadamy do świątecznego rodzinnego śniadania. Wielkanocna Niedziela to czas przeznaczony na rodzinne biesiadowanie. Dzieci bawią się w poszukiwanie prezentów podrzuconych przez zajączka. Jest radośnie.. Jest świątecznie. Z kościelnej wieży dzwony biją. Na Zmartwychwstanie. Na Pana chwałę. Alleluja, alleluja, alleluja…