KRS 0000518797 Fundacja Pomocy Dzieciom - Z Twoją pomocą ich świat może być inny. Zrób to jeszcze dziś.
 +48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Marianowi trzeba przywrócić wiatr w żagle, pani Izie zgasł promyk, który rozświetlał świat. Dla pani Teresy szansą na kontakt jest cyber oko, a mała Ninka potrzebuje rehabilitacji. Kindze trzeba podarować zegarek życia, a Oskarowi sprawić inny świat. Szansy na lepsze jutro oczekuje Dominika, a bliźniacy Kinga i Robert wyczekują rehabilitacji. Za każdą z tych osób kryje się własny dramat, każda pilnie potrzebuje naszej pomocy. Z Twoją pomocą ich świat może być inny. Przekaż swój 1 procent Fundacji Zbieramy Razem, która naprawdę pomaga.

Każdy podatnik, raz w roku może przekazać na cele Organizacji Pożytku Publicznego 1 procent należnego fiskusowi podatku. Aby wspomóc Fundację Zbieramy Razem wystarczy wpisać w odpowiednim dla siebie formularzu PIT, w odpowiedniej rubryce, numer KRS 0000 518 797 i kwotę 1 %. Można też skorzystać z naszego bezpłatnego programu, ułatwiającego wypełnianie PITów, który zrobi to za Was. Resztą zajmie się Urząd Skarbowy zatrzymując dla siebie 99 % i przekazując naszej fundacji 1 % już zapłaconego przez Was podatku.

Warto pamiętać, że przekazanie fundacji 1 procenta w żadnym razie nie uderzy Twojej kieszeni. Jako podatnik nic nie tracisz, a właściwy Urząd Skarbowy przekaże nam procent z zapłaconego już przez Ciebie podatku, pozostałe 99 % trafi do budżetu państwa. Jeśli jednak nie wskażesz naszej fundacji jako tej wybranej Organizacji Pożytku Publicznego, którą chcesz wesprzeć, to do budżetu państwa trafi cały Twój podatek. Fundacja Zbieramy Razem po raz pierwszy prawo do otrzymywania 1 procenta otrzymała po tym, jak nadano nam status Organizacji Pożytku Publicznego. To dla nas duże wyróżnienie ale i wyzwanie, ponieważ nie każda fundacja może taki status otrzymać. Każda fundacja starająca się o przyznanie takiego statusu musi wykazać się podjętymi i zrealizowanymi działaniami o charakterze pożytku publicznego.

Mamy za sobą zakończoną akcję 1 procenta za 2017 rok. Była to nasza pierwsza taka akcja, a jej efekty pozwoliły nam na zrealizowanie najpilniejszych potrzeb naszych podopiecznych. Komu i ile pomogliśmy znajdziecie Państwo pod adresem http://zbieramyrazem.org/fundacja/wsparcie-otrzymali.html .

Dwa lata funkcjonowaliśmy nie mając uprawnienia do otrzymywania 1 procenta. A mimo to udzieliliśmy wsparcia 122 osobom dotkniętym chorobami, niepełnosprawnym, wykluczonym społecznie, biednym i samotnym na łączną kwotę ok 2,5 mln zł. Na ten koszt złożyło się nie tylko bezpośrednie dofinasowanie do leczenia, zakupu leków czy rehabilitacji, ale i nieodpłatne świadczenie usług w postaci dostarczania żywności, środków czystości. To także doradztwo w ramach asystenta podopiecznego, gdzie wolontariusze niejako za rękę prowadzą chorego po niuansach i zawiłościach współczesnej ochrony zdrowia.

Dla kogoś wskazanie fiskusowi OPP celem odprowadzenia 1 procenta nie ma większego znaczenia. Dla wielu, zwłaszcza tych, którzy z pomagania czerpią energię, ma znaczenie. I to ogromne. To osoby, które z ogromnym wyczuciem i swoją wrodzoną wrażliwością wyszukują właściwą organizację. Bo wiedzą, że naprawdę pomaga potrzebującym. Dzięki Wam ileż barw nabiera życie wielu osób… My wiemy, że nie musimy Państwa przekonywać do tego wsparcia, bo nie od święta wspieracie nas w potrzebach naszych podopiecznych. Miło mieć w Was prawdziwych Przyjaciół!

Poniżej publikujemy dokładny terminarz składania zeznań podatkowych za rok 2018:

PIT-y w 2020 terminy

Deklarację PIT w 2020 r. (za 2019 r.) składać należy:

 • 31 stycznia 2020 r. :
  • PIT-40A (ZUS za świadczeniobiorcę)
  • PIT-19A (duchowni)
  • PIT-16A (karta)
  • PIT-28 (ryczałt)
 • 30 kwietnia 2020 r.:
  • PIT-36 (działalność)
  • PIT-36L (liniowy)
  • PIT-37 (praca)
  • PIT-38 (giełda)
  • PIT-39 (nieruchomości)

pobierz programy do rozliczeń pit

e-pity po prostu   e-pity po prostu 

Dla większości pracowników najważniejszy jest PIT-37. Ta deklaracja jest typową, składaną przez pracowników, zleceniobiorców i innych, za których zaliczki na podatek oblicza i pobiera płatnik (zakład pracy, zleceniodawca itp.). Podatnik wypełniając PIT-37, wykazuje kwoty z dostarczonego przez pracodawcę PIT-11 oraz wskazuje przysługujące mu ulgi i odliczenia.

 

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera