+48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Światowa Organizacja Zdrowia podaje następującą definicję: „Osoba niepełnosprawna to osoba, u której istotne uszkodzenia i obniżenie sprawności funkcjonowania organizmu powodują uniemożliwienie, utrudnienie lub ograniczenie sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie, biorąc pod uwagę takie czynniki jak płeć, wiek oraz czynniki zewnętrzne”. Wynika z tego, iż należy poszukiwać wspólnego mianownika i optymalnie kształtować środowisko zewnętrzne w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, by w jak największym stopniu umożliwić im pełne korzystanie ze środowiska w jakim żyjemy. Ze względu jednak na różnice środowiskowe, kulturowe i etniczne, nasze postrzeganie człowieka nie jest identyczne i dlatego też, nie ma uniwersalnych i idealnych rozwiązań.

Prócz pomocy w formie dofinansowania do zakupu leków, rehabilitacji, zabiegów, operacji czy potrzebnego sprzętu nasza Fundacja stara się, by Podopieczni mieli jak najdogodniejsze życie. W wielu domach, gdzie mieszkają osoby niepełnosprawne nie ma odpowiednich warunków przystosowanych do ich potrzeb. Rampa, winda czy zwykły podjazd to wyposażenie, które pozwala osobom niepełnosprawnym na swobodne przemieszczanie się po budynku.

Nie każdy budynek mieszkalny jest odpowiednio zaadaptowany. Środowisko miejskie, szczególnie miejsca użytku publicznego, powinny być dostępne i przyjazne dla każdego. Nadal w wielu miejscach można spotkać wysokie krawężniki, brak oznakowania kolorystycznego i fakturowego oraz wiele innych barier architektonicznych i urbanistycznych.

Podobne Artykuły

Fundacja Zbieramy Razem z wizytą w elbląskim DPS

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci przy ul. Kasprzaka w Elblągu odbyło

Bestiariusz zakończony - sprzęt dostarczony

Projekt Bestiariusz, który zasłynął z efektownych kalendarzy przedstawiających

Razem Rozgrzejmy Serduszka Dzieciom

Fundacja Zbieramy Razem wspólnie z siecią sklepów Swarovski przeprowadzają

Projekt Bestiariusz - super kalendarz na 2015r.

To wspólny projekt Fundacji Zbieramy Razem i trójmiejskiej grupy wolontariuszy

Przełamywanie własnych, trudnych barier

Wychowywanie chorego lub upośledzonego ruchowo czy intelektualnie, dziecka

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera