+48 583 801 311   fundacja@zbieramyrazem.org
KRS 0000 518 797 |   Bip

Po raz pierwszy Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR – Pre-Filled tax Return) PIT-37 do rozliczenia za rok 2014. Od tego czasu większość podatników korzysta właśnie z tej usługi. Mówiąc wprost, to fiskus wypełnia za nas zeznanie, a podatnik je akceptuje, albo nie. Polecam, bo to szybkość, wygoda i prostota. No i nie zapominajcie o swoim 1 procencie. Nasz KRS 0000 518 797.

Czytaj więcej...

Marzec i kwiecień, jak twierdzą eksperci z Ministerstwa Finansów, to miesiące, w których najwięcej podatników rozlicza się z fiskusem ze swoich rocznych dochodów. To czas nadziei dla tych, którzy wyciągają do Was dłoń o przekazanie swojego 1 procenta. Nadziei dla podopiecznych Fundacji Zbieramy Razem. Tak, teraz też w ich imieniu, wyciągamy do Państwa dłoń i prosimy o wskazanie naszej fundacji.

Czytaj więcej...

Drodzy Państwo użycie  przez Was naszego programu do PIT to najbardziej bezpieczny sposób na dokonanie rozliczenia twojego podatku. W celach bezpieczeństwa wszystkie dane przesyłane przez internet są szyfrowane przez protokół ssl, a dodatkowo urząd skarbowy zawsze wymaga weryfikacji podanych przez użytkownika danych. Aby przesłać dokument pod adres właściwej placówki przez internet, należy podać następujące dane:

  • imię i nazwisko,
  • datę urodzenia,
  • nr PESEL lub NIP,
  • kwotę przychodu z PIT za 2017 rok.


Zapewnia to doskonałą ochronę danych osobowych podatnika. W ten sposób nareszcie skończyły się czasy, kiedy trzeba było udawać się osobiście do urzędu skarbowego w celu dokonania rozliczenia. Dziś wystarczy komputer, dostęp do internetu i oraz nasza strona który udostępnia podatnikom całkowicie darmowy  program PIT. W zamian prosimy tylko o wpisanie naszego KRS 0000 518 797 aby przekazać 1% podatku dla naszych podopiecznych.

Każdego roku, do końca kwietnia, podatnicy mają możliwość przekazywać 1% podatku należnego fiskusowi, wykazanego w ich rocznej deklaracji PIT – bezpośrednio na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dla podatnika przekazanie 1% nie wiąże się z żadnym dodatkowym obciążeniem, a może sprawić wiele satysfakcji z pomagania na przykład naszym podopiecznym.

Czytaj więcej...

Od uzyskanego w roku podatkowym dochodu odliczeniu podlega kwota dokonanych darowizn na rzecz organizacji zajmujących się działalnością pożytku publicznego. W rocznym rozliczeniu podatkowym podatnik może także korzystać z odliczenia od dochodu wydatków na cele rehabilitacyjne.

W ramach odliczenia od dochodu podatnik ma możliwość różnicować cele dokonywanych darowizn. Odliczeniu podlegają kwoty przekazane na: cele pożytku publicznego, kultu religijnego, krwiodawstwa (darowizny honorowych dawców krwi) i charytatywno – opiekuńcze kościoła lub kościelnych osób prawnych.

Czytaj więcej...

Obserwuj Nas w Mediach Społecznościowych

Wesprzyj Nas Darowizną

Zapisz się do newslettera